Ez a KSC Szekszárd 2011-2018. évi archív honlapja. Az aktuális információkért kérjük látogasson el a www.kscszekszard.hu oldalra.

UP: Nyíregyháza Kupa

Kelt: 2018. szeptember 2. (vasárnap), 8:00 • hozzászólás • Írta: Gaál Tamás • Kategória: Junior, Kadett, Serdülő

A KSC három utánpótlás csapata múlt héten négy napos nyíregyházi tornán vett részt. A Baki Sándor irányította serdülők a második, a Harsányi Mária vezette kadettek és juniorok pedig az első helyen zártak.

„Ez a nyíregyházi torna nagyon jó lehetőség volt mindhárom csapatunknak a bajnokságra való felkészülésre. Mindegyik korosztályunk öt-öt meccset játszott. Legnagyobb teher a kadettekre hárult, mivel csak négy fő junior korú játékosommal utaztam (Vincze Niki a válogatott után pihenőt kapott, illetve beteg is volt). Nyolc kadett játékos tehát duplázott, de igyekeztem a junior meccseken a négy korosztályosnak jóval több játéklehetőséget adni. Kemény volt nagyon, de helytálltunk mindkét helyen: tízből tíz győzelmet arattunk és megnyertük a kupákat és az aranyérmeket. Az augusztusi kemény alapozó munka, a bonyhádi edzőtábor és a zalakarosi torna után jött ez a négy napos mérkőzés sorozat. Jövő hét végén vasárnap pedig a junior csapatunkkal selejtezőt kell játszanunk Budapesten a legjobbak közé kerülésért.”

Bige Holding Kupa – junior (U18):

BEAC-ÚJBUDA KA – KSC SZEKSZÁRD 50-85 (9-31, 11-20, 13-12, 17-22)
L.d.: Viszmeg 19/3, Liszkai 16, Andi 15/3, Marsai 11. Edző: Harsányi Mária.

„Az első negyed remek védekezése, illetve gyors, pontos támadójátéka eldöntötte a mérkőzést a jó szerkezetű fővárosiak ellen.
Kitűnt: Liszkai, Hanti, Viszmeg, Németh.”

NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI – KSC SZEKSZÁRD 67-79 (21-28, 17-14, 17-16, 12-21)
L.d.: Viszmeg 16/6, Liszkai 14, Istókovics 11, Andi 10. Edző: Harsányi Mária.

„Fordulatos mérkőzésen, váltott vezetésekkel a negyedik negyedben nyújtott jobb védekezésünkkel nyertük meg a mérkőzést a nagyon küzdő hazaiak ellen.
Kitűnt: Liszkai, Miklós, Istókovics, Viszmeg.”

SZOLNOKI SPORTCENTRUM – KSC SZEKSZÁRD 47-92 (13-24, 2-26, 15-18, 17-24)
L.d.: Viszmeg 18/6, Liszkai  17/6, Hanti 15/9, Sinka 12/6. Edző: Harsányi Mária.

„Remek első félidőt játszva (15-50) fölényes győzelmet arattunk a szolnoki juniorok ellen.
Kitűnt: Liszkai, Sinka, Miklós, Hanti, Viszmeg.”

TÖRÖK FLÓRIS – TÖREKVÉS SE – KSC SZEKSZÁRD 62-82 (21-26, 12-10, 14-21, 15-25)
L.d.: Liszkai 19/9, Andi 12, Istókovics 12, Renczes 10. Edző: Harsányi Mária.

„Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, nem találtuk az ellenszerét a nagyon kemény, sokszor durva védekezést alkalmazó fővárosiak játékának, de szívvel-lélekkel küzdve végül magabiztos győzelmet arattunk.
Kitűnt: Liszkai, Renczes, Andi, Istókovics.”

BEAC-ÚJBUDA KA – KSC SZEKSZÁRD 71-89 (15-19, 13-24, 21-17, 22-29)
SZEKSZÁRD: LISZKAI 26, Hanti 11/3, Viszmeg 9/3, Németh 6, Marsai 4. Csere: ISTÓKOVICS 11, Renczes 9/3, SINKA 8, HOLCZ 5, Andi, Tamás-Nagy. Edző: Harsányi Mária.

„A második egymás elleni mérkőzésünkön (a csapat nagy részének ez már a tízedik találkozója volt ezen a tornán) óriásit küzdve nyertünk a lelkesen és nagyon akaró, sok szép megoldást alkalmazó fővárosiak ellen. Így megnyertük a kupát.”

„A tornán legjobb teljesítményt nyújtó játékosunk (öt meccsen 150 IBM pontot gyűjtött), Liszkai Rebeka különdíjat kapott.
A győztes csapat tagjai: Andi Hanna, Hanti Daniella, Holcz Rebeka, Istókovics Adél, Liszkai Rebeka, Marsai Dóra, Miklós Melinda, Németh Lili, Renczes Rebeka, Sinka Noémi, Tamás-Nagy Eszter és Viszmeg Míra.”

Keletfa Kupa – kadett (U16):

MVSI VADMACSKÁK – KSC SZEKSZÁRD 35-93 (10-35, 13-25, 4-14, 8-19)
L.d.: Andi 34/12, Renczes 17/3, Miklós 14, Holcz 10, Istókovics 10. Edző: Harsányi Mária.

„Magabiztos győzelmet arattunk a miskolci csapat ellen. Jó védekezés és gyors, pontos támadójátékot láthattam, mindenki sok lehetőséget kapott.
Kitűnt: Andi, Renczes, Miklós, Istókovics, Holcz.”

NYIREGYHÁZI KOSÁRSULI – KSC SZEKSZÁRD 29-101 (3-30, 13-24, 9-19, 4-28)
L.d.: Istókovics 29, Andi 22/6, Renczes 10.  Edző: Harsányi Mária.

„Nagyon agresszív, egészpályás védekezésünkkel sok labdát szereztünk és tetszés szerint értük el pontjainkat – fölényes győzelmet arattunk a hazaiak ellen.
Kitűnt: Istókovics, Renczes, Miklós, Németh.”

BEAC -ÚJBUDA KA – KSC SZEKSZÁRD 31-110 (10-41, 10-22, 3-22, 8-25)
L.d.: Renczes 23/3, Andi 22, Holcz 18, Sinka 12/6. Edző: Harsányi Mária.

„Kb. azonos játékidővel mindenki ügyesen oldotta meg a feladatot, így magabiztos győzelmet arattunk. Örülök, hogy a fiatalabbak is hozzá tudtak tenni az eredményhez és a játékhoz.
Kitűnt: Renczes, Andi, Holcz, Bodócs, Németh, Miklós.”

DUNAKESZI KISCICÁK – KSC SZEKSZÁRD 22-98 (5-35, 13-17, 0-28, 4-18)
L.d.: Renczes 23/9, Miklós 18, Andi 12, Holcz 8, Sámóczi 8, Sinka 8, Villányi 8. Edző: Harsányi Mária.

„Húzóembereink irányításával az iskolai csapatként működő ellenfelünket sokat cserélve is magabiztosan győztük le.
Kitűnt: Miklós, Renczes, Németh, Sámóczi.”

KANIZSA DKK – KSC SZEKSZÁRD 48-85 (11-19, 12-22, 12-30, 13-14)
L.d.: Andi 29/6, Renczes 20, Istókovics 13, Sinka 13/3. Edző: Harsányi Mária.

„Ellenfelünk kérésére (több sérültjük volt) futó órával játszottuk a mérkőzést. Védekezésben sokat hibáztunk, sok pontot kaptunk, de közepes teljesítménnyel is győztünk, és így megnyertük a kupát.
Kitűnt: Renczes, Andi, Istókovics, Sinka, Holcz.”

„A kupát nyert csapat névsora: Andi Hanna, Bodócs Gréta, Holcz Rebeka, Istókovics Adél, László Bernadett, Miklós Melinda, Németh Lili, Renczes Rebeka, Sámóczi Zsófia, Sinka Noémi, Tamás-Nagy Eszter, Villányi Anna.
Különdíjasunk Renczes Rebeka volt, aki 132 IBM pontot gyűjtött az öt meccsen.”

„A mérkőzések mellett csapatainkkal voltunk a Sóstói tavon vízibiciklizni, majd utána a híres nyíregyházi Vadasparkot látogattuk meg. Nagyon élvezték a gyerekek, szép délutánunk volt pénteken. Szombaton hazafelé jövet pedig Pesten megálltunk és megnéztük NB1-es csapatunk második felkészülési mérkőzését a Csata ellen. Ezen a meccsen sokat lehetett tanulni.
Kemény, de eredményes négy napon vagyunk túl. Nagyon szépen köszönjük a Farkasinszky házaspárnak a meghívást és az átlagon felüli vendéglátást!”

Harsányi Mária

Zeiss Kupa – serdülő (U14):

„Az augusztusi felkészülést Nyíregyházán zártuk egy négy napos tornával. 2018.08.29. és 09.01. között öt mérkőzést játszottunk és a második helyen végeztünk.”

NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI/B – KSC SZEKSZÁRD 25-110 (4-27, 7-35, 7-29, 7-19)
SZEKSZÁRD: SÁMÓCZI 21, Bernáth 8, Berekali 6, LÁBAS 6, Baka 2. Csere: DÁVID 25, Szücs 10, László 8, SEBESTYÉN 8, Kovács 5, Lovasi 5, Horog 4, Mathész 2, Csákvári. Edző: Baki Sándor.

„Nagyarányú győzelmet arattunk a lelkesen játszó nyíregyházi lányok felett. Védekezésben sok labdát szereztünk és gyorsindításokból könnyű kosarakat értünk el. Aki pályára került élt a lehetőséggel.”

NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI/A – KSC SZEKSZÁRD 57-51 (12-13, 14-14, 14-13, 17-11)
SZEKSZÁRD: Sámóczi 7, Bernáth 5, Baka 2, Berekali 2, Lábas 2. Csere: HOROG 12, Dávid 10, Szücs 5, Kovács 2, László 2, Sebestyén 2, Csákvári, Lovasi, Mathész. Edző: Baki Sándor.

„A zalakarosi tornán csúfos vereséget szenvedtünk ellenfelünktől (33-57). Most sikerült szoros meccset játszani. Buta faultokat ütöttünk, ezekből 38 büntetőt dobtak rá a nyíregyi lányok. A negyedik negyedre több húzóemberünk is kipontozódott, így tovább súlyosbodtak problémáink védekezésben és a lepattanókért folyó harcban. Ellenfelünk élt a támadópattanók utáni második esélyekkel, ezzel hat ponttal nyerte az utolsó negyedet és a meccset.”

KANIZSA DKK – KSC SZEKSZÁRD 46-97 (15-36, 10-33, 3-16, 18-12)
SZEKSZÁRD: SÁMÓCZI 21, Baka 7, Bernáth 5, Lábas 5, Berekali. Csere: Horog 11, Kovács 10, SZÜCS 10, DÁVID 8, László 6, Mathész 6, Sebestyén 6, Csákvári, Lovasi. Edző: Baki Sándor.

„Az első három negyedet megnyerve bebiztosítottuk győzelmünket a tornáról sok játékosát nélkülözni kényszerülő kanizsai csapat ellen. Támadásainkat rendre gólokkal fejeztük be és védekezésünk a harmadik negyedre összeállt. Ebben a játékrészben három pontot kaptunk. Az utolsó negyedben nem tudtuk megtartani 1-1-ben a kanizsaiakat és a segítések sem érkeztek időben, amit gólokkal büntettek. Az előző meccshez hasonlóan itt is elbuktuk az utolsó játékrészt hat ponttal, ott vereség lett belőle. Itt győzelmünk nem forgott veszélyben, de a végjátékban meg kell tanulnunk figyelmesebben játszani!”

MVSI VADMACSKÁK – KSC SZEKSZÁRD 23-71 (2-15, 7-17, 9-24, 5-15)
SZEKSZÁRD: Sámóczi 11, Bernáth 6, Lábas 6, Baka 2, BEREKALI. Csere: Horog 12, SZÜCS 9, Dávid 8, KOVÁCS 6, László 5, Sebestyén 4, Mathész 2, Csákvári, Lovasi. Edző: Baki Sándor.

„Szoros védekezéssel és támadásban helyenként szép egyéni megoldásokkal a miskolci lányok felett is sikerült diadalmaskodni. Berekali Petra és Kovács Edina védekezésben ügyesen hatástalanította az ellenfél két legjobbját, kevés ponton tartva őket.”

NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI/A – KSC SZEKSZÁRD 77-72 (18-22, 16-17, 29-15, 14-18)
SZEKSZÁRD: Bernáth 12, Sámóczi 11, Baka 8, Berekali, Lábas. Csere: HOROG 20, Dávid 13, Kovács 4, Szücs 4, Csákvári, László, Lovasi, Mathész, Sebestyén. Edző: Baki Sándor.

„A torna döntőjébe bejutva a hazai csapattal játszottunk az aranyért. Ismerjük ellenfelünket, két héten belül már a harmadik meccsünk a Kosársulival. Mégis megilletődve kezdtük a meccset és gyorsan tíz pontos hátrányban találtuk magunkat (6. perc: 16-6). Védekezésünkön keményítettünk, Sámóczi Zsófi és Baka Nati szép megoldásaival pedig mi voltunk előnyben a negyed végén (18-22). Második játékrészben ment az adok-kapok. Felváltva estek a kosarak, nagy volt a rohanás és rengeteg hiba jellemezte a negyedet (és az egész meccset). Horog Betta utolsó másodperces távoli kettesével nyertük a játékrészt (16-17). Harmadik negyedre ellenfelünk ötöse átlépett a miénken és az öt pontos előnyből kilenc pontos hátrány lett. Sok labdát eladtunk és azokból demoralizáló, könnyű kosarakat kaptunk. Az utolsó negyedben még visszaküzdöttük magunkat egy pontra (37. perc: 67-66), de fegyelmezetlenségünk miatt nem tudtuk átvenni a vezetést. A kipontozódott Sámócz Zsófi (28. perc) és Szücs Gréti (39. perc) nélkül védekezésben nem tudtuk megtartani/kizárni az ellenfél magasait. Támadásaink egyoldalúak voltak és ötlettelenek, mégis Horog Betta kosaraival végig tapadtunk a nyíregyháziakra. A harmadik negyedben összeszedett hátrányt nem tudtuk ledolgozni és öt pontos vereséget szenvedtünk. Ahogy az első meccsen a Nyíregyházával, most is a gyenge védekezésünk, sok buta beütött fault és a kipontozódó emberek hiánya okozta vesztünket.”

„Sámóczi Zsófia lett a csapat legjobbja, különdíjban részesült. A meccsek jól szolgálták a felkészülést. Szabadidőnkben meglátogattuk a Nyíregyházi Vadasparkot, ahol egy egész délutánt töltöttünk. Hazafelé megálltunk megnézni és szurkolni a felnőtt csapatunknak a Ludovika Arénában, Budapesten. 89-88-ra kikaptak az újonc NKE Csata csapatától. Köszönjük szépen a meghívást a Nyíregyházi Kosársulinak, a kedves Farkasinszki házaspárnak és minden segítőnek a remek szervezést. Köszönöm a Lányoknak a hozzáállást, amit egész szezonban elvárok!”